Drodzy Rodzice,

na tej stronie znajdziecie informacje, dotyczące działań muzycznych prowadzonych w naszym przedszkolu: opis autorskiego programu wspierania uzdolnień muzycznych dzieci 5- i 6-cio letnich, zasady kwalifikacji do dodatkowych zajęć muzycznych, sylwetki naszych pedagogów. W zakładce AKTUALNOŚCI znajdziecie Państwo ogłoszenia o planowanych spotkaniach, koncertach i uroczystościach organizowanych w naszym przedszkolu.

 

 

Materiały do pracy online!

Drodzy Rodzice,

w nowych zakładkach: “skrzypce” i “pianino” znajdziecie Państwo materiały do pracy zdalnej dla naszych przedszkolaków, przygotowywane przez nauczycieli muzyki – gry na instrumentach. Są tam zgromadzone wszystkie materiały – także te, udostępniane w zeszłym roku szkolnym – z myślą o dzieciach, które we wrześniu zaczęły swoją przygodę z instrumentem.

"Koncert Jesienny" online!

“Koncert Jesienny” online!

Drodzy Rodzice,

chociaż Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, to kalendarzowa zima jeszcze u nas nie zagościła.
2. grudnia w naszym Przedszkolu odbył się coroczny “Koncert Jesienny”, na którym swoje umiejętności zaprezentowały dzieci, kontynuujące naukę gry na instrumencie. Podopieczni naszych nauczycieli muzyki wystąpili tym razem przed kamerą, a całe wydarzenie – ze względu na panującą pandemię – odbyło się bez udziału publiczności. Tym samym możemy powiedzieć, że pierwszy koncert online “Wiolinek” ma już za sobą!

W poniedziałek (14.12.2020) w zeszytach dzieci biorących udział w koncercie, zamieścimy informację wraz z linkiem, pod którym będziecie mogli Państwo obejrzeć wraz z bliskimi prezentacje Waszych Małych Artystów.

Ogłoszenie - listy dzieci

Drodzy Rodzice

Wrzesień to miesiąc, w którym w naszym przedszkolu odbywają się przesłuchania wszystkich dzieci pięcioletnich, podczas których sprawdzimy ich ogólnomuzyczne predyspozycje. Wyniki przesłuchań warunkują zakwalifikowanie dzieci do realizacji rozszerzonego programu wychowania muzycznego. Nasz autorski program wspierania uzdolnień muzycznych dzieci 5 i 6-cio letnich obejmuje przede wszystkim indywidualną naukę gry na instrumencie (pianino, skrzypce, flet prosty) a także udział w zespołach perkusyjnych – instrumentów Orffa. Podczas przesłuchania badamy poczucie rytmu
i tempa, słuch melodyczny (wysokościowy), pamięć muzyczną oraz ogólne predyspozycje ruchowe.

W sąsiedniej zakładce “Listy dzieci – rok szkolny 2020/2021” publikujemy listy dzieci, które pozytywnie przeszły badanie predyspozycji muzycznych i zostały zakwalifikowane do realizacji dodatkowych zajęć.

 

 Nauczyciele muzyki

Szanowni Państwo,

klikając w link: https://przedszkole18.edu.wroclaw.pl/index.php/dzialania-muzyczne/wr/ przejdziecie Państwo do podstrony “Wirtualna Rytmika”, gdzie zamieszczamy propozycje multimedialnych zajęć z zabawami muzycznymi dla naszych przedszkolaków.

Zachęcamy do jej odwiedzania, materiały będziemy aktualizować na bieżąco.

 

Nauczyciele muzyki

 

Szanowni Państwo,

klikając w poniższy link, uzyskają Państwo dostęp do materiałów (instrukcje do pracy, zadania, pomocne linki, gry i zabawy) przeznaczonych dla dzieci, uczących się gry na skrzypcach.

https://drive.google.com/drive/folders/1OuTkJrDYRhvvRaNQNMQEcOnmKTFMCXhF?usp=sharing

Szanowni Państwo,

klikając w poniższy link, uzyskają Państwo dostęp do materiałów (instrukcje do pracy, zadania, pomocne linki, gry i zabawy) przeznaczonych dla dzieci, uczących się gry na pianinie.

https://drive.google.com/drive/folders/1HPBzuvd71YyA9YBCNOeTEj5dAckgJIxu?usp=sharing

Poniżej znajdą Państwo aktualne listy dzieci objętych realizacją dodatkowych zajęć muzycznych w przedszkolu w roku szkolnym 2020/2021: nauką gry na instrumencie oraz udziałem w zespołach instrumentów perkusyjnych.

Lista – instrument

Lista – zespoły Orffa

W razie wszelkich pytań i wątpliwości, prosimy o kontakt mailowy pod adresem: wiolinek.rytmika@gmail.com

Realizując autorski program muzyczny Wspieranie uzdolnień muzycznych dzieci pięcio- i sześcio letnich mamy możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej, a także dajemy wychowankom szansę na odkrywanie w sobie zdolności i umiejętności muzycznych. Wprowadzając ich w świat muzyki uwrażliwiamy na piękno otaczającego świata, pozwalamy go zrozumieć i pokochać.

Wszystkie dzieci w naszym przedszkolu biorą udział w zajęciach rytmiki, tańca oraz zajęciach umuzykalniających z elementami logorytmiki. Ponadto w ramach realizacji autorskiego programu wychowania muzycznego dedykowanego pięcio i sześciolatkom prowadzimy zajęcia indywidualnej nauki gry na pianinie, skrzypcach, flecie oraz zespoły perkusyjne.

Mali muzycy mają okazję prezentować swoje umiejętności na koncertach, konkursach i podczas uroczystości organizowanych w przedszkolu i poza nim. Dzieci szczególnie zainteresowane dalszą nauką gry na instrumencie przygotowujemy do przesłuchań wstępnych do szkół muzycznych.

Nad muzyczną edukacją naszych Przedszkolaków czuwa kadra wykształconych i doświadczonych pedagogów-muzyków, dla których wprowadzanie dzieci w świat sztuki dźwięków to prawdziwa pasja.

 

Zasady kwalifikacji dzieci do realizacji dodatkowych zajęć muzycznych w przedszkolu:

Zał. 1_zasady kwalifikacji na zajęcia muzyczne

Barbara Wnuk

Nauczycielem indywidualnych zajęć muzycznych jest pani Barbara Wnuk, która od wielu lat z sukcesami uczy dzieci gry na pianinie. To pedagog, którego śmiało można nazwać muzycznym duchem naszego przedszkola. Pani Basia przygotowuje dzieci do nowych zadań i ról, które czekają na nie na kolejnych stopniach muzycznej edukacji. Wspólnie z innymi nauczycielami muzyki przygotowuje “Przedszkolny Festiwal Piosenki i Wiersza”, który cieszy się wśród dzieci i nauczycieli ogromnym zainteresowaniem.

 

Halina Zwiercan

Do grona naszych nauczycieli muzyki należy również od wielu lat pani Halina Zwiercan, której podopieczni grający na skrzypcach, zawsze z ochotą biegną, by zacząć kolejną lekcje. Ogrom cierpliwości, doświadczenia i umiejętności pozwala wypracować u dzieci pożądane efekty i przekuć je w sukcesy. Pani Halina jest także autorem innowacyjnych koncepcji edukacji muzycznej, ze szczególnym zwróceniem uwagi na naukę najmłodszych dzieci gry na skrzypcach. W jej obszarze zainteresowań znajduje się także problem obecności psychomotoryki w rozwijaniu muzycznych zdolności dzieci w wieku przedszkolnym, co stało się tematem dysertacji doktorskiej pedagoga. Wychowankowie Pani Halinki odwiedzają nasze przedszkole już jako uczniowie szkół muzycznych i często zapraszają do podziwiania ich umiejętności.

 

Paweł Marek

Wszystkie przedszkolaki dwa razy w tygodniu spotykają się na zajęciach z rytmiki. W grupach starszych zajęcia te prowadzi pan Paweł Marek, który jest także nauczycielem gry na flecie. Dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia chóru, prowadzone przez pana Pawła. Już wielokrotnie mieliśmy możliwość usłyszenia bogatego repertuaru zespołu. Swoimi występami chór wzbogaca coroczne koncerty kolęd organizowane dla naszych wychowanków oraz rodziców. Zespół jest wizytówką placówki podczas imprez i spotkań odbywających się w innych przedszkolach i instytucjach.

 

Filip Kozłowski

W grupach młodszych – także dwa razy w tygodniu – pan Filip Kozłowski wprowadza dzieci w tajemniczy i piękny świat muzyki. Oprócz zajęć rytmicznych, prowadzi również zajęcia umuzykalniające, na których dzieci m.in. poznają różne instrumenty muzyczne. W grupach starszych, w ramach programu wspierania uzdolnień muzycznych, pan Filip prowadzi indywidualne zajęcia gry na pianinie oraz zespoły instrumentów Orffa. Prezentacje zespołów mogliśmy podziwiać już wielokrotnie na różnych uroczystościach w przedszkolu, mali perkusiści są także gośćmi na organizowanych co roku spotkaniach muzycznych w Przedszkolu 36 przy ul. Witelona.

 

Jakub Szewczyk

Zajęcia muzyczne w Wiolinku to nie tylko śpiew i gra na instrumentach, to także taniec. Zajęcia taneczne we wszystkich grupach prowadzi pan Jakub Szewczyk, który jest także nauczycielem gry na pianinie. Na zajęciach z panem Jakubem nasze przedszkolaki poznają tańce i zabawy ludowe z różnych regionów Polski i Świata, a także elementy tańców towarzyskich. Wspólnie przygotowują układy choreograficzne na uroczystości przedszkolne.